20 Ocak 2016 Çarşamba

sokak lambası

Kimsesiz bir sokakta, yalnız bir sokak lambasının altında
Beki bir umut filiz olur, belki de yeşermeden son bulur
Karanlık bir kaldırım çeker bedenimi ıssız bir sokağa.. ben düşe kalka bulurum bir cılız ışık belirtisini. Dizlerimde yaralar bereler.. yüreğimde taptaze bıraktığın suretinin gölgesi. Sokak lambası altında çıldırmışçasına dönüyor yüreğim, ateşe aşık sinek misali..
Sokağın öteki ucunda sen beliriveriyorsun.
Yüreğim kanatlanıp uçuveriyor, benden geriye bedenim bile kalmıyor.. soluk soluğa kalıyorum yaşadığımı hissediyorum tüm bedenimde.. tüm bedenim sen oluveriyor..kalbim sen oluveriyor… kalbim her bir zerreni aklıma kazıyor..
Sokağın öteki ucunda sen belirmiyorsun!
Sokağın öteki ucunda seni hayal ediyorum ben. Yüreğim kanatlanıp uçmuyor… bedenim çakılmışçasına kala kalıyor durduğu yerde.. kalbim büsbütün sen olmuş… yüreğimin ağırlığından adım dahi atamıyorum.. kala kalıyorum öylece.. bir tükenilmişlik çökmüş ki nefes alışlarımda bile ağırlığını hissediyorum.. kanatlanıp uçuveriyor her bir yanımda ne varsa, ben öylece kalakalmış seyrediyorum.. gözleri m kısık.. boğazım düğüm düğüm.. sesim de kısık.. bir şeyler söylemek zor geliyor yüreğime… kafamda dolaşırken onca söylenmeyi bekleyen sözler, ben susakalmış seyrediyorum uçuşan her bişeyi.. yüreğimin ağırlığı geçmiyor… burnumun direğinde buram buram tütüyorsun.. gözlerim kısık uzaklarda seni arıyorum.. lambanın altı hariç her yer zifiri karanlığa boyanmış..
Şu sokak lambası umut oluyor bana, ben göremesem de zifiri karanlığın ötelerinde seni… ben hep aynı sokak lambası altında geleceğin  günü  bekliyor olacağım nasılsa..
Kimsesiz bir sokağın kimsesiyim, yalnız bir sokak lambasının yanı başında kıpırdayaman direği..

Belki bir umut filiz olur yüreğimde, belki de yeşermeden lambası söner sokağımın..


(28.12.2015)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder